Aktualności

Zbiory Izby Regionalnej wzbogaciły się o nowe obiekty!

27 mar, 2017

img_4562

Izba Regionalna w Zielonkach wzbogaciła się o cenne eksponaty pochodzące z początku XX wieku, po pp. Zofii i Walentym Kawa z Podskala.

Zobacz więcej…

Zbiory Izby Regionalnej wzbogaciły się o dwa nowe obiekty!

17 mar, 2017

img_1897

Skórzany kożuch i czapkę typu „furman”, lata 70 XX wieku.
Serdecznie podziękowania za dar dla pana Jana Chrzana.

„Wyspiański kochał kobiety, czyli po co babę zesłał Bóg”

12 mar, 2017

montaz-slowno-muzyczny-11-2

W niedzielne popołudnie 12 marca 2017 roku Sołtys Sołectwa Zielonki Władysław Orzechowski i Dyrektor zieloneckiej Biblioteki Mariusz Zieliński zaprosili panie na spektakl słowno-muzyczny pt. „Wyspiański kochał kobiety, czyli po co babę zesłał Bóg” organizowany z okazji Dnia Kobiet. W wydarzeniu zorganizowanym w ramach cyklu imprez trwającego w Gminie od stycznia „Roku Stanisława Wyspiańskiego” ogłoszonego przez Radę Gminy Zielonki udział wzięło ponad około 100 osób. Gośćmi były przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Bibic oraz Węgrzc, przedstawiciele Koła Integracji Bibice, Koła Seniora w Węgrzcach, Panie z Klubu 60+ z Zielonek i chóru Bel Canto z Zielonek, niezrzeszone mieszkanki Zielonek, i sołectw ościennych oraz krakowianki.

Zobacz więcej…

Strój krakowski: przepustka do historii

9 mar, 2017

Jak dziarski, zawadiacki i pełen fantazji jest lud krakowski, równie barwny i pełen fantazji jest strój krakowski… Zdystansowawszy wszystkie inne regionalne polskie przyodziewy stał się strojem narodowym. Przybiera go nie tylko gmin, ale i europejscy dostojnicy najwyższej rangi. I nie zdarzyło się, by komuś nie było do twarzy w pawich piórach.

Zobacz więcej…

„Wyspiański kochał kobiety…” – próba

7 mar, 2017

wyspianski-kochal-kobiety-proba-iii-20-17-6

We wtorek 7 marca 2017 r. odbyła się pierwsza próba przed montażem słowno-muzycznym poświęconym twórczości Stanisława Wyspiańskiego jako jedna z pierwszych imprez w Sołectwie Zielonki wpisująca się w kalendarz imprez z okazji Roku Wyspiańskiego.

Zobacz więcej…

Jak powstaje scenariusz nad montażem słowno-muzycznym

2 mar, 2017

jak-powstawal-scenariusz-iii-2017-9

W dniu dzisiejszym w Bibliotece odbyło się spotkanie robocze poświęcone dopracowania scenariusza na montaż słowno-muzyczny pt. „Wyspiański kochał kobiety, czyli po co babę zesłał Bóg”. Współautorami doboru tekstów są Pani Maria Bartos, Marzena Gadzik-Wójcik, Ela Wróbel i Halina Legutko. Rozpoczęliśmy poszukiwania dobory odpowiednich lektorów.

Zobacz więcej…

Kwiaty z bibuły

mar, 2017

kwiaty_z_bibuey_warsztaty_plastyczne_iii_2017_7_1

Drugiego marca rozpoczęły się przygotowania do święta Niedzieli Palmowej w Zielonkach. Od kilku już lat panie z warsztatów plastycznych przygotowują kunsztownie i finezyjnie kwiaty z bibuły.

Zobacz więcej…